Pondělní požáry na Jindřichohradecku

25.07.2018
Pondělní požáry na Jindřichohradecku
ohen.jpg
Hned dva požáry velkých strojů museli řešit v pondělí 23. července 2018 hasiči na Jindřichohradecku. Jednalo se o požár pásového rypadla a sklízecí mlátičky.

3-(1).jpg

pozar7.jpgVelká škoda ve výši 700 000,- vznikla při požáru bagru, který hořel v odpoledních hodinách u obce Člunek, části obce Lomy. Požár byl na Operační a informační středisko ohlášen v 15:19 hodin.

4-(1).jpg

Operační důstojníci na místo okamžitě vyslali osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolných hasičů obce Kunžak a dále technický automobil jindřichohradecké profesionální jednotky. Když hasiči k požáru přijeli, bylo pásové rypadlo plně v plamenech. Jindřichohradecká jednotka dostala požár pod kontrolu, uhašení pak provedly obě jednotky společně. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 16:47 hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina jeho vzniku je v šetření.

1-(1).jpg

K dalšímu požáru stroje vyjeli tentýž den krátce před 19. hodinou do Lomnice nad Lužicí profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči Lomnice nad Lužnicí.

pozar7.jpgV tomto případě se jednalo o požár sklízecí mlátičky Claas Lexion. Požár v motorovém prostoru kombajnu ihned lokalizovala místní dobrovolná jednotka, která se k požáru dostavila jako první. Profesionální hasiči pak byli na místě zásahu ponecháni v záloze. Díky rychlému zásahu hasičů se požár více nerozšířil. Vzniklá škoda činí 150 000,-, hasiči uchránili další část kombajnu v hodnotě 3 850 000,-. Příčina vzniku požáru je i zde zatím předmětem šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj