Poslední dubnový den v Jihočeském kraji , to byla klidná filipojakubská noc i tragická nehoda

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.05.2018
Poslední dubnový den v Jihočeském kraji , to byla  klidná filipojakubská noc i tragická nehoda
svatek-30-Duben-Blahoslav.jpgTřicátý duben je spojený s pálením čarodějnic. Oslavy filipojakubské noci často znamenají nárůst výjezdů hasičských jednotek k nedohašeným vatrám, neuhlídaným požárům či podřezaným májkám.
Letošní noc však byla výjimkou. Jihočeští hasiči měli z pohledu čarodějnického pálení extrémně klidnou službu. V průběhu noci nevyjeli k žádnému zásahu v přímé souvislosti s oslavami.

Na Strakonicku však hasiči zasahovali u vážných nehod, z nichž jedna skončila tragicky:

Vážná nehoda se stala v odpoledních hodinách na silnici I. třídy č. 4 u Strunkovic nad Volyňkou, kde se střetly osobní automobil značky Škoda Superb s nákladním autem převážejícím stavební stroj. K nehodě vyjely v 15:10 hodin všechny složky integrovaného záchranného systému, z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Strakonice.

ViewImage-(2).jpg

V Superbu cestovaly tři osoby. Řidič a žena sedící na zadním sedadle podlehli mnohačetným zraněním způsobeným nárazem.
depositphotos_1870621-stock-illustration-helicopter.jpg
Další žena byla letecky transportována do nemocnice. Zasahující hasiči pomohli s transportem zraněné do vrtulníku.

Dále havarovaný Superb zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Byl zjištěn únik přibližně 700 litrů nafty z nákladního auta. Hasiči na likvidaci použili sorbent. Po ukončení šetření policistů ze zničeného auta vyprostili tělo řidiče. K nehodě se poté dostavil vůz odtahové služby, strakonická jednotka asistovala při naložení Superbu. Okolo 19. hodiny zásah ukončila závěrečným úklidem vozovky. Policisté silnici v místě nehody uzavřeli a stanovili objízdnou trasu.

K dalšímu zásahu byla v 22:02 hodin vyslána profesionální jednotka ze stanice Vodňany do Bavorova, kde v ulici Na Drahách sjelo osobní auto do řeky. Jako posilová jednotka byla povolána také jednotka místních dobrovolných hasičů. Z auta, které skončilo pod jezem, hasiči vytáhli jednu osobu. ZZS u ní ihned zahájili resuscitaci. Po stabilizaci hasiči pomohli s jejím transportem do vrtulníku LZS. Velitel zásahu si pro vyproštění auta z řeky vyžádal automobilový jeřáb. Ten se na místo dostavil ze stanice České Budějovice. Přibližně po 40 minutách bylo auto z vody vytaženo. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj