Požár lesa u Českého Krumlova o víkendu trval celou noc i následující den.

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár lesa u Českého Krumlova o víkendu trval celou noc i následující den.
Osádky celkem 20 vozů likvidovaly téměř celou noc a následující den ,21. až 22. dubna 2018 požár lesa u Kájova, části obce Novosedly.
ViewImage-(6).jpg
Informaci o požáru přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje sedm minut po 22. hodině. Na místo vyjely nejprve cisterny profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlov a dobrovolných hasičů obce Hořice na Šumavě a Chvalšiny.

ViewImage-(7).jpg

Ihned po příjezdu na místo požáru a průzkumu si velitel zásahu vyžádal další cisterny. K požáru lesa na ploše přibližně 400 x 400 metrů byly povolány jako posilové jednotky další vozy českokrumlovských profesionálů a jednotek SDH obcí Větřní a Černá v Pošumaví. K požáru vyjela také vojenská hasičská jednotka z Boletic. Vzhledem k rozsahu požáru a množství povolané techniky byl v 22:37 hodin vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

ViewImage-(8).jpg
Krátce před 23. hodinou velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, tedy že požár se dále nešíří, je pod kontrolou zasahujících hasičů a jednotky jsou na požářišti v dostatečném množství. Hasební práce hasičů trvaly další hodiny. Až okolo třetí hodiny ranní začal velitel zásahu jednotky postupně dosílat na jejich základny.

V neděli 22. dubna pak okolo osmé hodiny ranní na požářiště nastoupily další cisterny, a to profesionálních hasičů ze stanic České Budějovice a Křemže a dobrovolných hasičů obcí Brloh a Kájov. Dohašené požářiště jednotky předaly a opustily v odpoledních hodinách okolo 14. hodiny.

V 18:15 hodin pak na místo vyjela českokrumlovská profesionální jednotka, aby požářiště zmonitorovala. Nebyla nalezena žádná ohniska.

U požáru zasahovalo z 20 vozů celkem 14 cisteren a 4 dopravní automobily. Vzniklá škoda ještě není vyčíslena, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj