Požár skladu slámy v Chřešťovicích si vyžádal druhý stupeň požárního poplachu

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár skladu slámy v Chřešťovicích si vyžádal druhý stupeň požárního poplachu

Už více než 24 hodin trvá zásah v Albrechticích nad Vltavou, části obce Chřešťovice, kde hasiči od včerejšího dopoledne likvidují požár skladu slámy.

q-(1).jpg

Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v neděli ,20. května 2018, v 9:23 hodin. Operační středisko hasičů vyhlásilo poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Písek, kteří do Chřešťovic vyjeli včetně automobilového žebříku, a jednotkám SDH obcí Albrechtice nad Vltavou, Kluky, Chřešťovice a Protivín. Vzhledem k rozsahu události a množství povolané techniky byl v 10:06 hodin vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

qqq-(1).jpg

Požár zasáhnul sklad o půdorysu 30 x 15 metrů, který byl plný balíků slámy. Hasiči zahájili vyvážení balíků ven na volné prostranství, kde je prolévali vodou. Zároveň z automobilového žebříku ochlazovali střechu skladu. V 12:18 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru (požár se dále nešířil a jednotky byly na místě v dostatečném množství).

qq-(1).jpg

Po 13. hodině byl ukončen zásah automobilového žebříku. Po zbytek dne, celou noc a i v ranních a dopoledních hodinách se pak na požářišti střídaly jednotky, které neustále vyskladňovaly a prolévaly balíky slámy. V pondělí (21. května) se pak v dopoledních hodinách velitel zásahu s majitelem dohodnul, že zbytek balíků bude ponechán ke kontrolovanému vyhoření.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 250 000,- na slámě a 750 000,- na skladu. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj