Při požáru auta na Písecku nebyl nikdo zraněn

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Při požáru auta na Písecku nebyl nikdo zraněn

Na hlavní silnici I. třídy č. 20 vedoucí z Písku do Tábora zasahovala v úterý 24. dubna 2018 v odpoledních hodinách v katastru obce Dolní Novosedly profesionální jednotka ze stanice Písek u požáru osobního automobilu.

Když písecká jednotka k požáru přijela, hořel vůz značky Opel Astra v motorové části. Hasiči nasadili vysokotlaký proud, kterým požár rychle po několika minutách dostali pod kontrolu. Následně použili přetlakový ventilátor na odvětrání a požár zcela zlikvidovali.

Po úplném uhašení jednotka vyčistila ze silnice vyteklý olej a vrak auta odtáhla na blízké parkoviště. Při požáru nebyl nikdo zraněn, řidička auto stihla opustit ještě před příjezdem hasičů. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 10 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj