Tragická nehoda u Majdaleny na Jindřichohradecku.

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.11.2017
Tragická nehoda u Majdaleny na Jindřichohradecku.
Vážná dopravní nehoda zablokovala 6. listopadu 2017 krátce po poledni silnici I. třídy č. 24 u obce Majdalena na Jindřichohradecku.

Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena v 12:27 hodin jako srážka osobního vozu s nákladním. Podle oznámení na tísňovou linku zůstala ve osobním autě zaklíněna jedna osoba.

Operační středisko HZS Jihočeského kraje na místo vyslalo profesionální jednotku ze stanice Třeboň a dobrovolnou jednotku SDH obce Suchdol nad Lužnicí. Do Majdaleny vyjeli policisté i záchranáři, byl povolán vrtulník LZS. Průzkum na místě nehody potvrdil původní ohlášení - po střetu osobního a nákladního auta zůstala v osobním voze značky Peugeot 106 zaklíněná řidička. Její mnohačetná zranění však nebyla slučitelná se životem, lékař ZZS u ní konstatoval smrt.

Hasiči provedli u aut protipožární opatření, velitel zásahu si vyžádal přítomnost SÚS pro masivní znečištění silnice od nafty. Zároveň byli jako posilová jednotka povoláni profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice. Po zaměření nehody policisty hasiči tělo řidičky vyprostili ze zničeného auta ven. Zásah jednotky uzavřou úklidem vozvoky poté, co Policie ČR zcela ukončí své šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj