Transport pacienta - častý zásah hasičů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2018
Transport pacienta - častý zásah hasičů

Spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje patří k nejčastějším zásahům jihočeských hasičů. Snad každý si umí představit spolupráci u dopravních nehod případně u požárů. Statisticky významnou položkou jsou však i veškeré transporty pacientů, kdy zdravotníci ZZS zažádají o prostředky a fyzickou sílu hasičů k přenosu jimi stabilizovaného pacienta z domů či obtížně přístupných terénů do sanitky nebo do vrtulníku LZS.

q.jpg

Jeden z takovýchto zásahů řešili 23. Února 2018 také profesionální hasiči ze stanice Tábor. V 12:34 hodin byli vysláni do Drahnětické ulice v Jistebnici, kde ZZS zažádala o transport pacienta z patra domu. Když táborská jednotka do Jistebnice přijela, zasahovala zde již místní dobrovolná jednotka.

qq.jpg

Pacienta, kterému ZZS již poskytla základní péči, hasiči naložili na nosítka a zafixovali. Následně použili lezecký materiál a po nastavovacím žebříku pacienta spustili z půdy domu ven na zem. Pak ho přenesli do sanitky.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj