Úspěchy jihočeských hasičů v anketě Hasič roku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Úspěchy jihočeských hasičů v  anketě Hasič roku

qw-(1).jpg

Tři želízka žhavá na vítězství měl Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní anketě Hasič roku 2017. Mezi nejlepší tři se v kategorii „velitel/vedoucí roku 2017“ probojoval velitel čety směny „C“ českobudějovické stanice ppor. Miroslav Bureš, v kategorii „kolektiv roku 2017“ tým jihočeských sportovců v disciplínách TFA a v kategorii „občanský zaměstnanec roku 2017“ paní Romana Šarlingrová pracující na pozici vedoucí provozního pracoviště územního odboru Jindřichův Hradec.

JK-(1).jpg

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 19. dubna 2018 v kongresovém sálu TOP Hotelu Praha v Praze. Ceny pro vítěze individuálních i kolektivních kategorií předávali náměstek ministra vnitra Jiří Nováček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genmjr. Drahoslav Ryba.

JM-(1).jpg

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

JN-(1).jpg

Jihočeský sbor se v silné celorepublikové konkurenci jednoznačně neztratil. Družstvo TFA, které dlouhodobě dosahuje skvělých úspěchů na republikové i mezinárodní úrovni a kterému se jako jedinému v historii podařilo vloni obhájit mistrovský titul, obsadil ve své kategorii 1. místo!!! Mezi veliteli skončil ppor. Miroslav Bureš na skvělém 2. místě a paní Romana Šarlingrová skončila jako třetí nejlepší občanský zaměstnanec HZS ČR.

Součástí slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2017 bylo i předání mistrovských medailí těm sportovcům či sportovním týmům, které v roce 2017 vyhráli oficiální mistrovství HZS ČR. Z jihočeských reprezentantů se to v loňském roce podařilo týmu volejbalistů a sportovců v disciplínách TFA (ti se tímto na podiu v průběhu slavnostního odpoledne objevili dvakrát).

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje disciplínách TFA: Michal Brousil a David Kubiš (Písek), Jiří Dvořák a Petr Benda (Tábor), Ondřej Fišer (Soběslav).
Michal Brousil byl oceněn i individuálně za vybojovaný titul mistra HZS ČR ve své věkové kategorii.

Reprezentanti HZS Jihočeského kraje ve volejbalu: Václav Svach (Strakonice), Jiří Struháček a Michal Škampa (Český Krumlov), Milan Hořava, Jan Vachek, Vendula Matějů, Vít Nevšímal a Radek Suchan (České Budějovice).

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj