Vážná dopolední nehoda na železničním přejezdu u Kamenného Újezdu v Jihočeském kraji

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.07.2018
vlak.jpg zeleznice-nehoda.jpg
Dnes , 16. července 2018,  krátce před desátou hodinou dopolední přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o nehodě, která se stala mezi Včelnou a Kamenným Újezdem na Českobudějovicku.

hl.jpg

K nehodě byli v 9:51 hodin vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Český Krumlov a podnikoví hasici-vuz.jpghasiči SŽDC České Budějovice. Nehoda se stala na železničním přejezdu, kde projíždějící osobní vlak smetl dodávku a tlačil ji před sebou ještě několik stovek metrů.

ViewImage-(2).jpg

V dodávce cestoval pouze řidič. Zasahující hasiči zraněného řidiče vyprošťovali hydraulickým vyprošťovacím sanita.jpgzařízením a po několika minutách předávali zdravotníkům ZZS. Následně asistovali při ošetření a pomohli s transportem zraněného v nosítkách z těžce přístupného terénu do sanitky.

ViewImage.jpg

Ve vlaku cestovalo přibližně 30 osob. Nikdo z nich nebyl viditelně zraněn. Vzhledem ke složitému terénu byla k zachr-osb5.jpgnehodě povolán evakuační automobil. Nakonec nebyl na místě využit. Všichni cestující vlak za pomoci hasičů opustili sami a sami přešli do místa, kam pro ně byl vypraven náhradní autobus.

ViewImage-(4).jpg

cas.jpgČeskokrumlovská a českobudějovická jednotka zásah ukončily před 11. hodinou. Na místě zůstala jednotka ŠZDC České Budějovice, která se svoji těžkou technikou bude dodávku vyprošťovat.

Provoz na rychlíkové a mezinárodní trati byl plně zastaven.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj