Víkendové nehody na jihu Čech

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Víkendové nehody na jihu Čech
fgcras.jpg
Možná i hezké letní počasí je příčinou toho, že jihočeští hasiči se svými kolegy ze ZZS a Policie ČR řešili během víkendu vyšší počet dopravních nehod.

5.jpg

Z celkového počtu více než sedmi desítek událostí, ke kterým jihočeské profesionální jednotky vyjely, jich téměř 20 bylo dopravních nehod. Nejvážnější se staly v sobotu 16. června v Besednici (ta nakonec skončila tragicky), u Chlupaté Vsi a u Saladína. V pátek 15. června pak komplikovala v Českých Budějovicích provoz řetězová nehoda čtyř aut.

Pátek 15. června 2018

13:11          Dopravní nehoda – Řetězovou dopravní nehodu řešili v Českých Budějovicích v ulici J. Boreckého profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné.

3.jpg  1.jpg

Jednalo se o střet čtyř osobních aut továrních značek Mazda 626, Škoda Octavia, Ford Kuga a Peugeot Partner. Při srážce utrpěla zranění jedna osoba, která v době příjezdu hasičů byla již v péči zdravotníků ZZS. Hasiči zajistili všechna havarovaná auta, provedli u nich protipožární opatření a vyteklé provozní kapaliny zlikvidovali sorbentem. Po ukončení šetření policistů jednotka vozy ze silnice odtáhla a dokončila úklid vozovky. Zásah hasiči ukončili po 15. hodině.

Sobota 16. června 2018

12:11          Dopravní nehoda – Vážná dopravní nehoda se stala ve Školní ulici v obci Besednice, kde se srazily osobní automobil značky VW Golf s motorkářem.

4.jpg

U nehody společně s kolegy ze ZZS a Policie ČR zasahovala profesionální jednotka ze stanice Kaplice. Vážné zraněného motorkáře hasiči pomohli transportovat do vrtulníku LZS. Bohužel podle informací Policie ČR motorkář později následkům nehody podlehl. Ve voze Golf byly zraněny dvě osoby, které ZZS odvezla do nemocnice sanitkou. Po ukončení šetření policistů kaplická jednotka dokončila úklid vozovky a po 16. hodině zásah ukončila.

14:24         Dopravní nehoda – Letecká záchranná služba byla povolána k obci Horní Stropnice, části obce Chlupatá Ves, kde došlo k nehodě osobního automobilu s motorkou. U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, z hasičských jednotek to byli profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny. Hasiči pomohli s transportem zraněného a provedli úklid vozovky.

19:13         Dopravní nehoda – K další vážné nehodě došlo v katastru obce Záblatí, části obce Saladín. Zde řidič osobního automobilu značky VW Passat vyjel ze silnice a narazil do stromu. Auto zůstalo stát na kolech, uvnitř byl zraněný řidič. Hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení, kterým odstřihli boční sloupek na straně řidiče. Toho následně uložili na zádovou desku a přenesli do sanitky. Ta zraněného odvezla do Záblatí na fotbalové hřiště, kde již čekal vrtulník LZS. Hasiči mezitím u havarovaného Passatu provedli protipožární opatření a po ukončení záchranných prací předali nehodu Policii ĆR k šetření.
Neděle 17. června 2018

17:00         Dopravní nehoda - Letecká záchranná služba zasahovala i v neděli u dopravní nehody, a to u obce Čestice, části obce Doubravice u Volyně. Profesionální hasiči ze stanice Strakonice museli pro vyproštění použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Druhá zraněná osoba vyproštění nepotřebovala. Hasiči dále provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody. Nehodu na místě šetří Policie ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj