Brněnští hasiči se účastnili festivalu Open House Brno 2018

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Brněnští hasiči se účastnili  festivalu Open House Brno 2018
2018-open-house.jpg
Turistické informační centrum Brno nabídlo brněnským hasičům možnost zapojit se do festivalu „OPEN HOUSE BRNO 2018“. Cílem této akce bylo ukázat veřejnosti, co zbylo z bývalých industriálních staveb, nahlédnout do architektonicky zajímavých budov, kancelářských a administrativních komplexů nebo ukázat město ze střech vybraných domů.

30221417_1778604975516754_4692569083063828480_n.jpg

Účast v prvním ročníku festivalu byla možná jen po elektronické registraci vázané na přesně stanovený čas prohlídky a pro omezený počet účastníků, což atraktivitu akce jen zvyšovalo.

Brněnští hasiči nabídku přijali a tak se 14. dubna 2018 omezenému počtu návštěvníků, ve čtyřech organizovaných skupinách, otevřely brány centrální hasičské stanice na ulici Lidická.

Účastníci akce si mohli prohlédnout, jak to u hasičů funguje. Seznámili se s historií profesionálních hasičů v Brně a také s historií samotné budovy hasičské stanice. Poté následovalo stručné seznámení s organizací výjezdů hasičů a s hasičskou technikou. V závěru prohlídky měli návštěvníci možnost nahlédnout do zázemí hasičů. Na vlastní oči tak viděli místa, kde se hasiči nejen stravují a odpočívají, ale navštívili i jejich tělocvičnu a posilovnu. Pověstnou třešinkou na dortu byla možnost rozhlédnout se po okolí a parku Lužánky ze střechy stanice.

Ve čtyřech organizovaných skupinách hasiče na „Lidické“ navštívilo 60 registrovaných zájemců i s dětmi.
mjr. Roman Stejskal – velitel stanice Lidická

Jaroslav Mikoška