Brněnští hasiči si připomněli tragické úmrtí kolegů

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

09.01.2018
Brněnští hasiči si připomněli tragické úmrtí kolegů
8.ledna 2018, večer pietním aktem uctili hasiči, kamarádi a příbuzní památku dvou zesnulých hasičů. David Kožuský a Jaroslav Gargula zemřeli 8.1.2002 při záchraně osob z hořícího kasína.
Každoročně se v den úmrtí obou hasičů setkávají jejich kolegové, kamarádi a příbuzní u památníku v místě tragické události u Hlavního nádraží v Brně. Věnci, květinami a svíčkami při minutě ticha uctívají památku obou hasičů.
34805.jpg
Za svoji statečnost prokázanou při záchraně lidských životů byli oba hasiči po tragické události vyznamenáni ministrem vnitra medailí " ZA STATEČNOST ", npor. David Kožuský byl mimořádně povýšen do hodnosti kapitán in memoriam, nstržm. Jaroslav Gargula byl mimořádně povýšen do hodnosti poručík in memoriam.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz