Do nedělního podvečera nezpůsobil v Jihomoravském kraji silný vítr vážné komplikace

02.04.2018

V neděli,  1. dubna 2018 od osmé hodiny ráno hasiči v Jihomoravském kraji  zaznamenali vyšší počet výjezdů, které mají souvislost se silnějším větrem, před kterým varoval Český hydrometeorologický ústav. Situace do 18. hodiny nebyla ovšem nijak dramatická.

Od 8. do 18. hodiny hasiči evidovali 13 událostí, které zřejmě souvisí s povětrnostní situací.

V osmi případech  odstraňovali popadané stromy a to zejména z komunikací.
Pětkát pak odstraňovali různé druhy nebezpečných stavů.

Podíváme-li se na počet zásahů po okresech pak byla  situace od 8 do 18 hodin následující:
Blanensko 4x,
Brno-město 3x,
Brno-venkov 2x,
Vyškovsko 2x,
 Znojemsko 2x.

V Blansku hasiči po deváté hodině odstraňovali uvolněné plechy střešní krytiny bytového domu.
Přibližně ve stejné době zasahovali hasiči v Brně-Líšni, kde kontrolovali uvolněné plechy na střeše domu. Místo předali zástupci majitele k dořešení odbornou firmou.

35301.jpg
Před třináctou hodinou  pomocí automobilového žebříku odstranili uvolněnou číslici z ciferníku hodin na věži kostela v Brně-Židenicích.

35298.jpg
Kolem sedmnácté hodiny odstranili hasiči strom, který spadl na chatu v katastru obce Sentice na Blanensku.
Ve sledovaném období (8-18 hodin) hasiči neevidovali žádné zranění v souvislosti se silným větrem.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz