Dopravní nehoda kamionů u Rohlenky na D1 uzavřela jízdní pruhy na Prahu

18.11.2017
Dopravní nehoda kamionů u Rohlenky na D1 uzavřela jízdní pruhy na Prahu
34321.jpg
Dopravní nehoda tří kamionů na 207. km dálnice D1 na dlouhé hodiny  ve čtvrtek, 16. listopad 2017
uzavřela jízdní pruhy ve směru na Prahu. Jeden nákladní automobil skončil po střetu na boku, z druhého jsme museli vyprostit zaklíněného řidiče. Zásah komplikovaly uvolněné klády.
 34320.jpg
Dopravní nehoda tří kamionů okamžitě zablokovala dálnici D1 ve směru na Prahu u exitu Rohlenka. Jeden kamion zůstal po střetu na boku a došlo k uvolnění nákladu - dřevěných klád. Řidič polského kamionu zůstal zaklíněný v kabině. Hasiči museli okamžitě začít s vyprošťováním a zároveň zajištěním uvolněných klád, které hrozily dalším sesunutím.
 34319.jpg
Na vyproštění zraněného řidiče hasiči použili dvě vyprošťovací sady, rozpěrný válec a skládací plošinu, kterou mají ve výbavě právě kvůli lepšímu přístupu ke kabinám nákladních automobilů.
 34318.jpg
Přeložení klád na náhradní automobil a odtažení havarovaných vozidel zajistila soukromá firma. Z pohledu hasičů trval zásah tři hodiny, nicméně dálnice ve směru na Prahu byla uzavřená mnohem déle.

David Jirouš
firebrno.cz