Hasiči zasahovali u požáru rozvodny vysokého napětí na Brněnsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči zasahovali u požáru rozvodny vysokého napětí na Brněnsku

35676.jpg

Čtvrteční odpolední požár zaměstnal hasiče na Brněnsku. Zasahující jednotky svým zásahem uchránily hodnoty v řádech desítek milionů korun. Při zásahu se nikdo nezranil.

35672-(1).jpg

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely ve čtvrtek 17.května 2018 odpoledne k požáru rozvodny vysokého napětí v průmyslovém areálu v Rajhradicích na Brněnsku. Kromě nejbližších jednotek vyrazila k zásahu i speciální technika určena pro tento typ požárů ze stanice Brno Líšeň.

35673.jpg  35674.jpg

Proti plamenům nasadili zasahující hasiči proud z plynového hasicího automobilu a požár dostali pod kontrolu za necelých padesát minut od ohlášení.

Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou v šetření. Výši uchráněných hodnot provozovatel předběžně odhadl na desítky milionů korun. Při zásahu se nikdo nezranil.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz