Jednotky hasičů Jihomoravského kraje zasahovaly u vážné nehody na dálnici D1, která zastavila provoz

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.04.2018

V pátek, 13. dubna  2018 vážná nehoda zastavila provoz na D1 u Ostrovačic ve směru na Brno a omezila provoz na Prahu. Zraněného řidiče hasiči museli z vozu vyprostit

35421-(1).jpg

K nehodě na dálnici D1 před sjezdem na Ostrovačice ve směru na Brno vyjely kolem půl jedenácté čtyři profesionální jednotky. Hasiči vzhledem k dopravní situaci zahájili zásah u vážné nehody z protisměru.

35419-(1).jpg

Po nehodě kamionů a jedné dodávky zůstal řidič dodávky ve zdemolované kabině zaklíněný. Hasiči k jeho vyproštění použili hydraulické nástroje.

35418-(1).jpg

Hasiči záchranné službě po ošetření pomohli i s transportem pacienta na palubu vrtulníku. V péči záchranářů skončili také dva řidiči kamionů.

Hasiči zajistili místo proti požáru, uklidili vyteklé provozní kapaliny a v 11.41 předali místo Policii ČR.

Následky nehody bude odstraňovat specializovaná firma.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz