Jihomoravští hasiči odklízeli následky přívalových dešťů

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

09.08.2018
Jihomoravští hasiči odklízeli následky přívalových dešťů

Ve středu,  8. srpna 2018, v odpoledních hodinách vyjížděly jednotky jihomoravských hasičů k odstraňování následků přívalových dešťů a bouřek.

36708.jpg

technika.jpgNejčastěji  zasahovali na Blanensku. Od odpoledne do 22,00 hod. evidovali  celkem 23 technických zásahů. Odstranili  desítky popadaných stromů, odčerpali vodu ze zatopených sklepů a odklízeli nánosy bahna ze silnic.

nej2.jpgNejvíce popadaných stromů odklízeli hasiči u Petrovic. Dvě dobrovolné jednotky rozřezaly a odklidily ze silnice na dvě desítky stromů.

36705.jpg
Nejdéle  hasiči zasahovali v Kulířově. Voda z rozvodněného potoku zaplavila po devatenácté hodině náves a několik sklepů. Uklízení naplavenin s bahnem a odčerpání vody ze sklepů zajistili hasiči ze čtyř jednotek. Ve dvacetři hodin přerušili práci. V úklidu  pokračovali ve čtvrtek, 9.srpna 2018 v dopoledních hodinách.
Nedaleko Kulířova je i dětský tábor, který hasiči prověřili. Táborníci pomoc však nepotřebovali.

jihomoravsky-kraj.png
Počet událostí podle okresů