Komplikace s průjezdností ulic v Brně

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Komplikace s průjezdností ulic v Brně

V pondělí, 9.října 2017, v devatenáct hodin pomáhali hasiči s odklizením nevhodně umístěné palety s dlažbou na ulici Francouzská v centru Brna. Paleta se stala nepřekonatelnou překážkou pro sanitní vozidlo záchranné služby. Hasiči odstranili překážku pomocí navijáku během krátké chvíle. Při zpáteční cestě na základnu se dostali do ulice Traubova, kde parkovaly osobní vozy v zákazu stání. Hasiči nemohli pokračovat dál a museli couvat téměř 200 metrů úzkou jednosměrnou ulicí zpět k Francouzské. Nakonec pokračovali jinou cestou.

Pravidelně upozorňujeme na tyto problémy. Naposledy to bylo v rámci Evropského týdne mobility: Průjezd hasičům komplikují špatně zaparkovaná auta

Znovu apelujeme na řidiče, aby neparkovali v křižovatkách, v zatáčkách, v různých zákazech a udržovali třímetrový průjezd pro vozidla složek IZS.

Jan Dvořák,

Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje