Konec týdne poznamenala tragická nehoda na Břeclavsku

15.01.2018
Konec týdne poznamenala tragická nehoda na Břeclavsku
_vyr_1331011.jpg
Dopravní nehoda vlaku a osobního auta mezi obcemi Starovičky a Šakvice na Břeclavsku zastavila v neděli 14.ledna 2018 provoz na železničním koridoru. Při nehodě zemřela  řidička osobního auta zn. Audi, které vlak táhl po srážce více jak 200 metrů. Více jak sto cestujících bylo z vlaku evakuováno.

railway-crossing-909934_960_720.png
Na místě nehody zasahovali hasiči SŽDC a jednotka HZS JmK ze stanice Hustopeče. Hasiči po příjezdu zjistili, že se po střetu vlaku a auta roztrhl osobní vůz na dvě části. Trosky vozidla ležely desítky metrů od železničního přejezdu.  Řidička na místě zraněním podlehla.

Ve vlaku cestovalo na 130 cestujících, kterým hasiči pomohli s přestupem do náhradního autobusu. Jedné cestující, která se při nárazu udeřila do hlavy, přivolali záchrannou službu. Žena byla po ošetření převezena do nemocnice.

Po odjezdu hasičské  jednotky krátce před půl čtvrtou na místě pokračovali hasiči SŽDC v odstraňování následků nehody.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz