Na Hodonínsku se propadla střecha historického objektu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Na Hodonínsku se propadla střecha historického objektu

V sobotu, 26. května 2018, před desátou hodinou večerní hasiči  přijali informaci o proboření střechy v Čejkovicích na Hodonínsku.  Mělo se jednat o muzeum, tzv. Masarykův domeček.

35709.jpg

Jednotky na místě zjistily, že nehrozí bezprostřední nebezpečí. Budova byla uzavřená pro vstup osob. Střecha na ploše cca 20x6 metrů se propadla a nebylo jasné, jak je na tom objekt staticky. Po dohodě s vedením obce hasiči místo opáskovali a další postup se řešil dnes ráno. Během noci byla dobrovolná jednotka pověřena střežením prostoru před vstupem osob.

35707.jpg

Během dopoledne, 27.května 2018  se na místo přijel podívat zástupce firmy, která bude následně střechu rozebírat. Hasiči odstranili dva poškozené štíty budovy. Podle statika další zásah není nutný a budova je stabilní. Krátce po 13. hodině hasiči  ukončili činnost na místě zásahu.
 foto5.jpg

Jaroslav Mikoška