Po nehodě osobního a nákladního auta bylo nutné zajistit poškozený dům

18.10.2017
Po nehodě osobního a nákladního auta bylo nutné zajistit poškozený dům
34039.jpg
V úterý, 17.října 2017, se při nehodě osobního a nákladního auta v Brankovicích na Vyškovsku nikdo nezranil, byl však poškozen rodinný dům. Statické zajištění domu a odtažení havarovaných vozidel nám zabralo několik hodin. Zásah se tak protáhl až do večerních hodin.
34053.jpg
Při hrozivě vypadající nehodě domíchávače a osobního auta se nikdo nezranil. Při kolizi však došlo k vážnému narušení statiky rodinného domu. Poškozen byl i přívod plynu a elektrické energie. V první fázi tak bylo nutné s pomocí pracovníků pohotovostních služeb odpojit plyn a elektřinu. Jelikož byly oba hlavní uzávěry zataraseny havarovanými vozy, museli plynaři vykopat plynové potrubí a to přerušit. Do uzavření plynu musela být celá ulice bez elektrické energie. Další velmi náročnou a nejdelší činností bylo statické zajištění domu.

34036.jpg
Po konzultaci situace se statikem si velitel zásahu povolal techniku z brněnské požární stanice Lidická s výdřevou a stabilizačními tyčemi Paratech. Během čtyř hodin se podařilo objekt zajistit natolik, aby mohla být obě auta postupně a velmi opatrně odtažena.

34038.jpg
Týlové zabezpečení u jedenáct hodin dlouhého zásahu zajistili hasiči z Brankovic, kteří zajistili stravu ve formě párků, pečiva a tatranek. K pití byl teplý čaj, káva a samozřejmě voda. Při zásahu pomáhali i hasiči z Nesovic.
 34050.jpg
Jaroslav Mikoška