Při nehodě trolejbusu v Brně se zranili čtyři lidé

02.01.2018
Při nehodě trolejbusu v Brně se zranili čtyři lidé
34774-(1).jpg
Dnes, 2.ledna 2018, ráno zasahovaly  jednotky jihomoravských hasičů v Brně u nehody trolejbusu. Čtyři lidé se zranili. Řidiče bylo nutné z kabiny vyprostit. Silnice mezi Slatinou a Šlapanicemi byla uzavřená.
34758-(1).jpg

K nehodě na ulici Brněnská vyslalo operační středisko krátce před 9. hodinou 3 profesionální hasičské jednotky. Po příjezdu hasiči zajistili trolejbus stabilizační sadou proti případnému pohybu. Uvázali také přelomený sloup, do kterého trolejbus havaroval a zabezpečili jej proti pádu.

34765-(1).jpg
Při nehodě se zranili tři cestující a také řidič, kterého bylo nutné z kabiny vyprostit. To se podařilo zasahujícím hasičům po přibližně 40 minutách náročné práce. Hasiči pak pomáhali s odstraněním poškozeného sloupu s použitím automobilového jeřábu.  S jeho pomocí asistovali i při vyprošťování vozu zpět na silnici.

34770-(1).jpg
Zásah na místě pro  hasičské jednotky  skončil pár minut před půl dvanáctou dopoledne. Po celou dobu byla ulice Brněnská mezi Slatinou a Šlapanicemi uzavřená.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz