Při požáru chaty na Svitavsku se zranila jedna žena

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Při požáru chaty na Svitavsku se zranila jedna žena

Informaci o plamenech nedaleko fotbalového hřiště v Bílovicích na d Svitavou přijalo ve středu 11.dubna 2018  operační středisko hasičů před 10. hodinou dopoledne.

35390.jpg

Na místo vyjelo jedenáct hasičských jednotek. Hasiči na místě zjistili, že hoří chata ve svahu v hůře přístupném terénu. Plameny zachvátily také přilehlé přístavky a plocha požáru tak byla přibližně 30x10 metrů.

35391.jpg

V době příjezdu jednotek se již nikdo v domě nenacházel. Jedna obyvatelka domu skončila v péči záchranné služby. Hasiči zasahovali v dýchací technice a proti ohni nasadili 5 vodních proudů.
35399.jpg

Plameny se podařilo do hodiny dostat pod kontrolu a následovalo dohašování ohnisek. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu ve 13.18 hodin.

35398.jpg

Podle vyšetřovatele se bude způsobená škoda pohybovat do jednoho milionu korun. Příčinu požáru nadále zjišťuje.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz