Při požáru v Prosiměřicích na Znojemsku se zranila obyvatelka domu

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

12.08.2018
Při požáru v Prosiměřicích na Znojemsku se zranila obyvatelka domu

V sobotu 11.srpna 2018  o půl osmé večer vyjeli hasiči ze čtyř jednotek k požáru v Prosiměřicích. Hořel přístřešek se dřevem a požár zasáhl i dva domy. Při požáru se zranila žena, kterou záchranná služby odvezla do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslena na devět set tisíc korun.

36725.jpg

Profesionální hasiči ze Znojma společně s dobrovolnými hasiči z Prosiměřic a Hostěradic Višňové dostali požár pod kontrolu za necelou půl hodinu. Od požáru přístřešku se plameny šířily na fasádu dvou domů a na strom. Proti plamenům použili hasiči několik vodních proudů. V dýchací přístrojích prověřili půdní prostory domů. Zjistili, že požár poškodil i střechy obou domů. Oheň zcela uhasili ve tři čtvrtě na deset.

36724.jpg

Hasiči poskytli první pomoc ženě, která se u požáru zranila. Poté ji předali do péče záchranářů. Záchranná služba zraněnou ženu odvezla do nemocnice. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé HZS společně s Policií ČR. Škoda je předběžně vyčíslena na devět set tisíc korun.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje