U Zbýšova na Brněnsku se převrátil kamion

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

U Zbýšova na Brněnsku se převrátil kamion
kamion2.jpg
21.5. 2018 odpoledne  hasiči v Jihomoravském kraji  vyslali jednotky k nehodě nákladního auta nedaleko Zbýšova na Brněnsku. Řidič se nezranil. Silnice však musela být několik hodin uzavřena kvůli
odstraňování následků.

35697-(1).jpg

Hrozivě vypadající nehoda nákladního auta, které převáželo klády, se obešla bez zranění. Prvotní informace, že na místě bude nutné vyprostit řidiče, se nepotvrdila.

35696-(1).jpg

Jednotky musely zajistit nákladní auto ležící na boku, aby nesjelo ze srázu vedle silnice. Komunikace mezi obcemi Oslavany a Zbýšov tak musela být uzavřena. Velitel zásahu na místo povolal speciální techniku z hasičské stanice v Tišnově s náhradními sudy k odčerpání nafty z nádrže kamionu.

Následovalo vyproštění kamionu ve spolupráci s asistenční službou. Zásah na místě trval od 13.37 do 18.18 hodin, kdy byl nákladní vůz vyproštěn.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz