Vyproštění řidiče mikrobusu po vážné dopravní nehodě bylo velmi náročné

16.08.2018
Vyproštění řidiče mikrobusu po vážné dopravní nehodě bylo velmi náročné
nehoda33.jpg
Ve středu, 15.srpna 2018 odpoledne, zasahovaly jednotky hasičů  u vážné nehody na 175. km D1 ve směru na Brno. Nehoda mikrobusu a nákladního auta si vyžádala 6 zraněných. Řidiče museli hasiči vyprostit.

36743-(1).jpg

Na místě zasahovaly jihomoravské jednotky ze stanic Rosice a Brno-Lidická a kolegové z Velké Bíteše. nehoda-oso.jpgZahraniční mikrobus havaroval čelně do návěsu kamionu. Uvnitř mikrobusu zůstal zaklíněný řidič. Byl při vědomí, ale jeho vyproštění bylo vzhledem k deformaci vozidla velmi komplikované.  Trvalo přibližně hodinu, než se muže podařilo pomocí akumulátorových a hydraulických nůžek, rozpínáku, střihače pedálů a rozpěrných válců z kabiny vyprostit.
36741-(1).jpg

zraneni.jpgNa dálnici přistál vrtulník s posádkou ZZS. V péči záchranářů skončilo nakonec šest cestujících mikrobusu.
36738-(1).jpg

zakazZ.jpgDálnice na Prahu byla zpočátku průjezdná s omezením. Směr na Brno byl zastaven a Policie ČR zajistila odklon dopravy. Hasiči po zadokumentování nehody pomohli odtahové službě s úklidem vozovky a krátce po půl osmé večer odjeli na základnu.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz