Zraněného dělníka z lesa transportoval vrtulník

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zraněného dělníka z lesa transportoval vrtulník

33951.jpg
Poblíž Babic u Rosic v pondělí9.října 2017, spadl strom na muže. Zraněného z lesa vyzvedl v nosítkách vrtulník s palubním jeřábem. Poté hned letěli do nemocnice.

Po půl druhé odpoledne zasahovali profesionální hasiči z Rosic společně se záchrannou službou a policisty v katastru obce Babice u Rosic. V lese spadl na muže strom. Hasiči poskytli zraněnému první pomoc a po příjezdu záchranné služby jej předali do jejich péče. Zraněného dělníka nemuseli vyprošťovat.
33948.jpg 33950.jpg

Protože nebyl možný transport do nemocnice vrtulníkem letecké záchranné služby přímo z místa, k události vyrazil druhý vrtulník. Hasiči letečtí záchranáři vyzvedli muže v nosítkách na palubu policejního vrtulníku pomocí jeřábu. Na palubu rovněž vyzvedli i lékaře.Vrtulník následně pokračoval přímo do nemocnice. Jednalo se tak o nejrychlejší a nejšetřnější transport vzhledem k závažnosti a charakteru poranění.

Po patnácté hodině předali zraněného dělníka personálu fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Jan Dvořák,

Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje