Desítky popadaných stromů a několik dopravních nehod museli odstranit a řešit hasiči v Karlovarském kraji po náhlém poryvu větru

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2018
Desítky popadaných stromů a několik dopravních nehod museli odstranit a řešit hasiči v Karlovarském kraji  po náhlém poryvu větru

kv.JPG 73390_8e8c7.jpg

Celkem 77 výjezdů zaznamenali hasiči Karlovarského kraje od čtvrtka, 18.ledna 2018 do pátku 19.ledna 2018. rf.gifMůže za to počasí, kdy na zasněžených silnicích přibylo dopravních nehod, především ale náhlý poryv větru lámal a vyvracel stromy. Technickou pomoc poskytli hasiči v 63 případech, kdy se nejčastěji jednalo o odstranění popadaných stromů na silnice.

Takto zasahovali v Lokti, Aši, Mariánských Lázních, Vítkově, Perninku, Nové Roli, Bochově, Merklíně, Staré Dopravna_znacka_A34_alt-svg.pngVodě, Abertamech, Františkových Lázních, Hazlově, Rovné, Chebu, Sokolově, Horní Blatné, Doubí, Jindřichovicích, Habartově, Tepličce, Kolové, Horním Slavkově, Teplé, Stružné, Lipoltově, Nejdku, Chlumu, Otovicích, Lipové, Skalné, Plesné, Ostrově, Drahovicích a na dalších místech.
bbb.jpg

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.pngV šesti případech pak pomáhali odstranit nebezpečně uvolněné plechy na střechách, například v Sokolově, Karlových Varech či Chodově. U Merklína pak spadlý strom na dráty s elektrickým vedením způsobil požár.

c.jpg

Dopravních nehod pak hasiči během posledních hodin řešili pět. U Teplé zasahovali u auta zapadlého v příkopu imagesAA.pngu zasněžené silnice, u Skalné se osobní auto převrátilo na bok, na střeše pak skončilo jedno osobní auto na namrzlé silnici z Krásna na Podstrání, v Chebu narazilo osobní auto do svodidel a v Hroznětíně se srazila dvě osobní auta.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj