Dvanáct požárů během posledního dne starého roku v Karlovarském kraji

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

02.01.2018
Dvanáct požárů během posledního dne starého roku v Karlovarském kraji

V průběhu silvestrovských oslav nemuseli hasiči v Karlovarském kraji řešit žádné popálení osob zábavní pyrotechnikou

Poslední den starého roku a první noc roku nového byla z pohledu hasičů relativně klidná. Zasahovali u dvou desítek událostí, což je sice víc než dlouhodobý průměr, ale oproti událostem ve stejném období v minulých letech si zásahy nevyžádaly velké škody či zranění.

Celkem hasiči řešili dvanáct požárů, z toho osm v průběhu silvestrovských oslav.

Jednalo se o požáry zbytků odpalovacích krabic od zábavní pyrotechniky, požáry křoví od dělobuchů či požáry odpadu v kontejnerech.
kv.jpg
Takto hořelo v Karlových Varech, Ostrově, Habartově nebo v Chebu.

Kromě toho v průběhu dne řešili hasiči například:
- požár v kuchyni restaurace v Karlových Varech,
- požár osobního auta u Habartova
- požár chaty v Paliči na Chebsku, při kterém se tři osoby nadýchali kouře.

Během dalších událostí pak řešili například:
- únik plynu v Nejdku,
- úniky ropných produktů na silnici v Karlových Varech, Hroznětíně či Chodově,
- dopravní nehodu v Lokti.

V nočních hodinách prvního dne roku 2018 se pak na karlovarskou tísňovou linku 112 obrátila s žádostí o pomoc volající z Karlovarska s oznámením, že na okraji Paříže je v potížích podle sdělení z Facebooku řidič z České republiky. Operátor tísňové linky si převzal kontakty na řidiče v nouzi a zprostředkoval pomoc přes české velvyslanectví v Paříži.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj