Hasiče v Karlovarském kraji v souviskisti s větrem a sněhem zaměstnaly padající stromy

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

04.01.2018

Vítr a voda. Tyto dva živly zaměstnaly ve středu odpoledne hasiče v Karlovarském kraji. Celkem vyjížděli kvůli počasí ke 24 událostem.

er.jpg
Nejvíce zásahů bylo v okolí Mariánských Lázních, kde hasiči odstraňovali spadlé stromy na silnici přímo ve městě, ve Velké Hleďseby, Úšovicích, Zádubu, u Horního Žandova, Horního Kramolína, Otročína či Nezdic.

ViewImage-aspx-(2).jpg

qq.jpg  ViewImage-aspx.jpg

q-(2).jpg

Další spadlé stromy odstranili hasiči například u Březové u Karlových Varů, Perninku, Hradiště, Nové Role, Podhradu, Milíkově nebo v Karlových Varech.

V Lokti pak odstraňovali popadané kamení na silnici. Kvůli kontrole vodního toku, který krátce dosáhl stavu II. povodňového stupně, zasahovali hasiči ve Staré Vodě, v Mariánských Lázních čistili ucpaný propustek pod silnicí, ve Staré Roli odčerpávali vodní lagunu u rodinného domu, v Teplé pak vodu ze zatopeného sklepa.

Popadané stromy způsobily i materiální škody, například v Mariánských Lázních spadly na zaparkovaná osobní auta.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj