Při požáru na Sokolovsku v bytě se zranil jeden člověk Hasiči evakuovali obyvatele z patra nad požárem

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

23.03.2018

Požár vybavení bytu ve třípatrovém obytném domě v Oloví na Sokolovsku si vyžádal jedno zranění. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Požár se mimo zasažený byt nerozšířil, kvůli kouři ale hasiči preventivně evakuovali čtyři osoby ze třetího patra domu.

Ty se po likvidaci mohli vrátit zpět do svých bytů. Samotný požár zlikvidovali hasiči během několika minut od příjezdu na místo. Pro zraněného muže lékař záchranné služby povolal na místo vrtulník, hasiči zajistili prostor pro jeho přistání.

Nakonec byl zraněný muž převezený sanitkou do sokolovské nemocnice, vrtulník odletěl prázdný. Příčinu a výši škody zjišťuje vyšetřovatel požárů.

Zasahující jednotky:
HZS Kraslice (CAS 20 T815)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania, VEA Toyota)
HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)
JSDH Oloví (CAS 20 T815)
JSDH Rotava (CAS 32 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj