U Chebu vyhořel v noci hotel Stein

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

09.04.2018
U Chebu vyhořel v noci hotel Stein

Celé jedno křídlo hotelového resortu Stein u přehrady Skalka u Chebu zasáhly v noci z neděle  8.dubna 2018 na pondělí 9.dzbna 2018  plameny.

w-(1).jpg

Požár byl hasičům nahlášen krátce po jedné hodině v noci, první jednotky hasičů byly na místě za deset minut od oznámení.

sd-(1).jpg
V té době byla zasažena střecha jedné z ubytovacích částí hotelu a také celé druhé nadzemní podlaží. Část střechy se rovněž již zřítila. Hasiči se zaměřili na zastavení šíření požáru do vedlejší části hotelu.

Zároveň museli provést průzkum všech pokojů.Podle správce objektu by se v zasažené části resortu neměli nacházet žádní hosté, hasiči přesto vstoupili a zkontrolovali všechny pokoje.
fg-(1).jpg

Ze druhé části hotelu pak evakuovali pět ubytovaných hostů, všichni byli bez zranění. Ještě v průběhu noci se mohli vrátit zpět do svých pokojů.

hjkl-(1).jpg
Během dvou hodin dostali hasiči požár pod kontrolu, kromě hašení pomáhali také se záchranou vybavení ze zasažené části. Dohašování trvalo až do ranních hodin, kdy se na místo vrátil vyšetřovatel požárů. Ten bude během dne zjišťovat příčinu požáru.

Škoda zatím nebyla stanovena.

Na místě zasahovali hasiči ze II. stupně požárního poplachu, vyžádáni byli rovněž kolegové z německého Waldsassenu.
Zasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, AŽ 30 Iveco)
HZS Sokolov (CAS 32 T815, TA PPL Iveco)
HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania)
HZS Mariánské Lázně (VEA Ford Ranger)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
JSDH Libá (CAS 24 L101)
JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)
JSDH Hazlov (CAS 32 T815)
FFW Waldsassen

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj