V Karlových Varech v noci vyhořel bazar s nábytkem

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V Karlových Varech v noci vyhořel bazar s nábytkem

Krátce po druhé hodině 7.května 2018, v noci oznámili hosté nedalekého hotelu, že nejspíš hoří v průmyslovém objektu v karlovarské čtvrti Rybáře.

ViewImage-(1).jpg

Operační středisko kontrolou přes kamerový systém Městské policie Karlovy Vary potvrdilo, že se jedná o požár jedné z hal uvnitř objektu. Na místo byly vyslány jednotky hasičů z II. stupně požárního poplachu.
ViewImage-(6).jpg

První jednotky na místě potvrdily, že hoří uvnitř haly, kde byl uskladněný nábytek. Oheň zasáhl zhruba polovinu haly, na několika místech se vlivem požáru zhroutila střecha plechového objektu. Po likvidaci požáru uvnitř haly prohoříval oheň stále mezi plechovými stěnami, na likvidaci požáru proto hasiči použili i hasicí zařícení Cobra.

ViewImage-(14).jpg
Do půl hodiny od příjezdu první jednotky na místo měli hasiči požár pod kontrolou, celková likvidace trvala další dvě hodiny. Podle vyšetřovatele požárů se jednalo o komisní prodej nábytku, příčina a výše škody je v šetření.

Zasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7, AŽ 42 Iveco)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 32 Iveco)
JSDH Ostrov (CAS 20 Man)
JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)
JSDH Stará Role (CAS 24 L101)
JSDH Chodov (CAS 24 T815)
JSDH Hájek (CAS 24 L101)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj