Odpolední bouřka za sebou nechávala popadané stromy i semafory

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Odpolední bouřka za sebou nechávala popadané stromy i semafory

bourka.png

Bezprostředně po bouřce zaznamenali hasiči v kraji 25 výjezdů, při kterých poskytovali technickou pomoc. Nejvíce práce měli hasiči na Hradecku.
bopurka2.png

Bouřka, která se prošla v pondělí odpoledne nad Královéhradeckým krajem, za sebou zanechala práci především pro hasiče. V souvislosti s tím přijalo krajské operační a informační středisko během odpoledne a podvečera celkem 25 hlášení, z toho v 17 případech zasahovali hasiči v Hradci Králové a okolí.

bopurka2.png
Kromě popadaných stromů zajišťovali hradečtí profesionální hasiči také uvolněné plechy na kasárnách v Komenského ulici a na jednom z domů na Masarykově náměstí.
1strecha-Pisecna-2.jpg
V Písečné ulici pak jednotka z centrální stanice zasahovala na střeše domu, kde silný vítr poškodil kromě samotné střechy i odtahy od plynových spotřebičů u podkrovních bytů. V domě tak musel být odpojen plyn, a to kvůli nebezpečí vzniku koncentrací nebezpečných látek. Hasiči pak střechu provizorně opravili.
1HK-Stromy-Malsovice-1.jpg
Silný vítr lámal stromy například v Malšovicích, Kosicích a ve Stěžerech a na křižovatce ulic Hradecká a Sokolská poškodil semafory, které spadly na komunikaci.

1HK-Semafo-1.jpg
Samy o sobě semafory nic nepoškodily, ale blokovaly dopravu.

bopurka2.png

Několik zásahů zaznamenali i hasiči na Rychnovsku.

strecha-Pisecna-1.jpg
V Kostelci nad Orlicí pomáhali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka u větrem poškozené střechy, kterou zajistili a provizorně opravili. Jednotky odstranily také několik stromů, především v okolí Kostelce nad Orlicí.

bopurka2.png
K večeru se již situace uklidnila a další nárůst přijatých oznámení operační středisko nezaznamenalo.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje