Po nehodě zůstal automobil zaklíněn na sloupu veřejného osvětlení

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Po nehodě zůstal automobil zaklíněn na sloupu veřejného osvětlení

K vážné dopravní nehodě jednoho osobního vozidla došlo v neděli 15.4.2018 ve večerních hodinách v Lupenici. Automobil vylétl ze silnice, narazil do sloupu veřejného osvětlení a zůstal na něm zaklíněn. Dvě osoby byly zraněny.

q.jpg

Na místo mířili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Hasiči museli vozidlo na sloupu zajistit proti dalšímu pohybu, poškozený sloup provizorně přikryli a dokonce bylo nutné vypnout veřejné osvětlení v obci.

qqqq.jpg

K vyproštění vozidla ze sloupu musel být povolán vyprošťovací automobil z rychnovské stanice. Po sundání vozidla bylo nutné zajistit i sloup veřejného osvětlení. Jednotka jej uřízla, protože hrozil pádem a ohrožoval okolí.

qw.jpg
Hasiči pak pomohli s naložením havarovaného vozu na odtahovou službu. Jednotky vracely zpět na své stanice po více než dvou hodinách.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje