Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 16. 4. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:05
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody na křižovatce ulic Buzulucká a Okružní. Srazily se zde dvě dodávky. Nehoda se obešla bez zranění, došlo pouze k úniku vody z chladiče. Poté, co policisti nehodu vyšetřili, zajistila jednotka úklid vozovky.

Hradec Králové – únik nebezpečné látky do ovzduší – 08:52
Do objektu střední školy v Lipkách vyjížděli profesionální hasiči z centrální stanice. Byl zde hlášen silný zápach a existovalo podezření na únik nebezpečné látky. V tu dobu se ve škole nacházelo několik desítek osob. Na místo události vyrazil mimo jiné měřící vůz a chemický kontejner. Po prvotním průzkumu bylo zjištěno, že zapáchající látkou byl pepřový sprej. Hasiči všechny prostory vyvětrali a deseti nezletilým osobám poskytli první předlékařskou péči. Na místo byla povolána zdravotnická záchranná služba, která převezla devět osob k dalšímu ošetření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:36
Na křižovatce ulic Štefánikova a Hradecká došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla opatření proti vzniku požáru. Hasiči poté havarované vozy odtlačili mimo komunikaci tak, aby neblokovaly provoz a zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Chvalkovice – požár – 21:24
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Chvalkovic zasahovali u požáru osobního automobilu, který měl předtím narazit do stromu. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči dostali požár brzy pod kontrolu. Škoda byla odhadnuta asi na 25 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Borohrádek – požár – 14:54
BORO-DN3.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Holic a dobrovolná jednotka z Borohrádku zasahovali u požáru osobního automobilu, který se nacházel v garáži (dřevěném přístřešku) v ulici 5. května. Po příjezdu jednotek byl automobil v plamenech a hasiči nasadili k likvidaci C proud. Poté vozidlo vytlačili a dohasili. Jednotkám se podařilo dostat požár brzy pod kontrolu a následně ochlazovali také dřevěný přístřešek, který zároveň zkontrolovali termokamerou. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši necelých 1,8 milionu korun. Škodu odhadl vyšetřovatel příčin požáru na 30 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle.

Borohrádek – dopravní nehoda – 17:42
BORO-2-DN.jpg
Opět v Borohrádku, ale tentokrát u dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Holic a dobrovolná jednotka z Borohrádku. V ulici Jiřího z Poděbrad směrem na Veliny havaroval menší nákladní automobil, který skončil převrácený na bok mimo vozovku v příkopu. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a jímali do nádob unikající provozní náplně. Z Rychnova nad Kněžnou mířil na místo nehody vyprošťovací automobil. S jeho pomocí se podařilo vozidlo vyprostit a postavit zpět na kola. Hasiči poté pomohli i s naložením na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 12:47
V části Horní Předměstí v ulic Na Struze zasahovali profesionální hasiči z Trutnova u dopravní nehody dvou dodávek. Událost se obešla bez zranění. Po nárazu došlo k úniku provozních náplní, které jednotka zasypala sorpčním materiálem. Na havarovaných vozidle provedli hasiči protipožární opatření a odpojili akumulátory.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje