Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 17. 4. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:58
hk-na-brne2-(1).jpg
V ulici Na Brně došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo spěchali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Jedno z vozidel mělo za sebou přívěs. Následkem nehody došlo k vymrštění automobilu mimo vozovku a k nárazu do betonové zídky. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka zajistila uniklé provozní náplně, provedla protipožární opatření, uklidila vozovku a předala místo policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:07
V hradecké části Malšovice v ulici Náhon zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči řídili v místě události dopravu a další se postarali o uvolnění komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Podhradí – dopravní nehoda – 19:12
V části Šikova Ves došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jičín. Dvě osoby převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech opatření proti vzniku požáru.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – dopravní nehoda – 15:54
Jaroměřští profesionální hasiči vyjížděli do části Svinišťany, kde se na hlavní komunikaci I/33 stala dopravní nehoda jednoho osobního vozidla. Automobil vyjel ze silnice a skončil převrácený na střeše v příkopu. Jedna zraněná osoba se nacházela po příjezdu jednotky mimo havarované vozidlo. Zraněného si převzali do péče záchranáři. Jeden jízdní pruh byl kvůli nehodě neprůjezdný, proto hasiči usměrňovali dopravu. Jednotka také provedla převrácení havarovaného vozu zpět na kola. Místo události si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda – 07:29
dobruska1.jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali v Křovické ulici u dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka po svém příjezdu řídila provoz na komunikaci a prováděla také protipožární opatření na havarovaných vozech. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a nakonec pomohli s naložením vozidel na odtah.

Doudleby nad orlicí – technická pomoc – 15:06
dodleby1-(1).jpg
Ve Švermově ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Nákladní automobil zde poškodil nakládací rukou telefonní sloup. Ten byl poté nakloněn nad komunikací a přidělával tak potíže projíždějícím nákladním vozům. Jednotka stáhla poškozený sloup pomocí navijáku. Komunikace byla po dobu zásahu uzavřená.

Pěčín – dopravní nehoda – 15:13
Pecin1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjížděli k dopravní nehodě osobního vozidla. Automobil skončil na boku a narazil do mostku. Jednotka zajistila havarovaný automobil proti vzniku požáru a převrátila jej zpět na kola. Zároveň jej odstranila mimo vozovku tak, aby vůz nebránil provozu. Místo události si převzali policisté.

Olešnice v Orlických horách – požár – 16:26
Olesnice1-(1).jpg
Celkem sedm jednotek požární ochrany likvidovalo požár přístřešku na dřevo v katastrálním území obce Olešnice v Orlických horách, místní části Lužany. Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru dřevěného přístřešku o rozměrech cca 5 x 5 metrů, v kterém bylo dle sdělení majitele uskladněno asi 50 m³ suchého štípaného palivového dřeva.
Celý objekt byl v době příjezdu jednotek zasažen požárem, a to včetně uloženého paliva. Z důvodu vysoké intenzity hoření hrozilo bezprostřední rozšíření požáru na okolní lesní porost. Velitel zásahu nechal postupně zřídit 4 útočné proudy. Kvůli nebezpečí rozšíření požáru do lesního porostu byly k okamžitému použití připraveny i otočné lafetové proudnice.
Olesnice2-(1).jpg

Jednotky rozřezaly již zřícené konstrukce objektu a uskladněné palivové dřevo musely vynést ručně ven. Na místo události se dostavil starosta obce, který vypomohl se zajištěním manipulátoru. S jeho pomocí mohli hasiči dříví rozebrat a roztahat tak aby mohlo být postupně dohašováno. Po více než dvouhodinovém zásahu předali hasiči místo události majiteli, kterému byla nařízena dohlídka nad požářištěm v rozsahu 24 hodin.
olesnice3-(1).jpg
Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 20 tisíc korun. Příčinou požáru byla nedbalost při spalování dřevní hmoty.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a dále dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují, Bohdašína, Deštného v O. h., Nového Hrádku a Olešnice v O. h.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 09:24
trutnov1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali ve Volanovské ulici u dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě uniklo menší množství chladicí kapaliny. Hasiči místo události zajistili a předali jej policistům.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje