Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 18. 4. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nechanice – požár – 04:37
K požáru domácí udírny vyjížděli profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov a Hradec Králové – Pražská a také dobrovolní hasiči z Nechanic. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek na místo události. Událost se obešla beze škody.

Dolní Přím – dopravní nehoda – 09:37
Dolni-pr1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic zasahovali u dopravní nehody nákladního automobilu a dvou dodávek. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které si převzali do péče záchranáři. Jednotka provedla protipožární opatření a zajistila úklid vozovky.

Nechanice – požár – 15:03
lubno1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská a Nový Bydžov a dále dobrovolná jednotka z Nechanic likvidovali v části Lubno požár vzduchotechniky v autolakovně. K likvidaci použili hasiči vysokotlaký proud. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – požár – 17:23
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská likvidovali požár odpadkového koše na Denisově náměstí.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Veliš – dopravní nehoda – 14:45
U dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Zraněnou osobu z motorky si převzali do péče záchranáři. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – technická pomoc – 06:14
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce pomáhali s transportem pacienta na žádost záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad orlicí – dopravní nehoda – 14:00
Ve Švermově ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli u havarovaných vozidel opatření proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní náplně sorpčním materiálem. Jednotka poté pomohla s odtahem vozidel.

Častolovice – požár – 16:00 O události jsme informovali zde: http://www.hasiči.czz/Źhavé aktuality/Z regionů/Královehradecký kraj/clanek/hasici-likvidovali-pozar-v-prumyslovem-objektu-v-castolovicich.aspx

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou – požár – 16:49
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou vyjížděli k jedné z místních sjezdovek, kde vyhořel rozvaděč. Hasiči zlikvidovali požár pomocí hasicích přístrojů s CO2. Předběžná škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Hajnice – dopravní nehoda – 20:37
vysinka2-(1).jpg
K dopravní nehodě, která byla původně hlášená se zaklíněním osob, vyjížděli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z obce Hajnice. Událost se stala v části Výšinka, kde se střetly dva osobní automobily. Po příjezdu jednotek se nacházely osoby už mimo havarované vozy. Jednotky provedly opatření proti vzniku požáru a unikající náplně zasypaly sorpčním materiálem. Po došetření nehody pomohli hasiči s naložením aut na odtahovou službu. Silnice I/37 byla na cca 2 hodiny uzavřena.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje