Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 5. 6. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – planý poplach – 01:38
Neobvyklý planý poplach zažili v nočních hodinách profesionální hasiči z obou hradeckých stanic. Na krajské operační a informační středisko nahlásil oznamovatel, že prostor okolo hradeckého nádraží je zakouřený. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu hasiči žádné známky hoření nenašli, ale naopak zjistili, že se jednalo pouze o roztápění parní lokomotivy. Jednotky se tak mohly v klidu vrátit zpět na své stanice.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:01
hk2hlav.jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody ve Střelecké ulici na křižovatce s Rašínovou třídou. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních vozidel a jedné dodávky. Ve vozech cestovalo celkem sedm osob, z toho dvě utrpěly zranění a další tři převezli záchranáři k vyšetření. Nehoda měla také dva dětské účastníky, kteří dostali od hasičů za svou statečnost plyšové dráčky záchranáčky. Jednotka místo nehody zajistila a provedla protipožární opatření, uniklé provozní náplně pak zasypala sorpčním materiálem.

Hradec Králové – požár – 16:07
V Plotištích nad Labem likvidovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice požár odpadu a roští. Oheň dostali hasiči velmi rychle pod kontrolou a tak nezpůsobil žádnou škodu.

Roudnice – dopravní nehoda – 17:07
K dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo nehody zajistili a provedli úklid komunikace.
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN
Hořice – dopravní nehoda – 08:53
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali u tragické dopravní nehody, kdy došlo ke střetu kamionu s osobou. Nešťastná událost se stala v hořické Husově ulici. Jednotka místo události zajistila a provedla posléze úklid komunikace. Na místě spolupracovali hasiči z dalšími složkami IZS.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Heřmánkovice – technická pomoc – 07:01
S transportem pacienta do sanitky pomáhali profesionální broumovští hasiči záchranářům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rokytnice v Orlických horách – technická pomoc – 09:27
Profesionální rychnovská jednotka a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách zasahovaly v ulici U Nádraží, kde otevíraly byt na žádost policie.

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 18:12
kostelec1-(1).jpg
V Kotyzově ulici došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Nehoda se obešla bez zranění, ale došlo zde k úniku provozních náplní. Hasiči po svém příjezdu místo zajistili a na havarovaných vozech provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná, a tak řídili hasiči dopravu a usměrňovali ji přes boční ulice. Jednotky nakonec pomohly s naložením vozidel na odtah a zajistily úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Svoboda nad Úpou – technická pomoc – 03:31
Profesionální hasiči z Trutnova odstranili spadlou větev z komunikace, kvůli které byla silnice neprůjezdná.

Vrchlabí – požár – 16:43
Profesionální i dobrovolná jednotka z Vrchlabí likvidovaly požár travního porostu asi na ploše 8x10 m. Požár se obešel beze škody.

Havlovice – technická pomoc – 18:52
Prasklý strom, který se nebezpečně skláněl nad vozovkou, odstranili dobrovolní hasiči z Havlovic. Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Trutnova.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje