Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 6. 6. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Dolní Přím – dopravní nehoda – 10:58

Dolni-Prim-(1).jpg
U dopravní nehody tří osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic. Hasiči po svém příjezdu zajistili místo události, nehoda se obešla bez zranění. Z vozidel unikala pouze chladicí kapalina. Jednotky místo nehody uklidily a předaly policistům.

Býšť – technická pomoc – 12:58
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice spolupracovala s policisty nedaleko Hoděšovic, kdy byla povolána k vyzvednutí cvičné betonové pumy ze země. Puma nešla vytáhnout pouze navijákem, hasiči museli použít rozbrušovací pilu.

Kratonohy – technická pomoc – 13:46
Na základě oznámení jiskření izolátoru na elektrickém vedení vyjela do Kratonoh profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Hasiči dohasili trávu pod vedením a předali věc energetikům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:36
plotiste-(1).jpg
V ulici Petra Jilemnického v Plotištích nad Labem došlo k dopravní nehoda osobního automobilu a multikáry. Na místě likvidovali následky profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Na havarovaných vozech provedli protipožární opatření a odpojili akumulátory. Uniklé provozní náplně zasypali sorpčním materiálem a předali místo policistům.

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 16:29
opatovicenL3-(1).jpg
U dopravní nehody osobního vozidla a dodávky nedaleko benzínové pumpy v Hradecké ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři a hasiči zajistili likvidaci olejové skvrny, která po nehodě na komunikaci zůstala.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda – 04:26
V části Kamenice došlo brzy ráno k dopravní nehodě osobního vozidla. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Automobil vyjel ze silnice a skončil po nehodě v poli. Osoba se z něj nacházela po příjezdu hasičů již mimo automobil. Do péče si ji převzali záchranáři a převezli ji ke zdravotnickému ošetření. Hasiči místo nehody zajistili a komunikaci uklidili.

Hořice – požár -15:14
Profesionální jednotka z Hořic byla povolána k doutnajícímu pařezu. Hasiči místo požáru prolili vysokotlakým proudem. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 14:35
Na Babí došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda.
Při nehodě nedošlo naštěstí k žádnému zranění, ani nebyl zaznamenán únik provozních náplní. Hasiči místo nehody zajistili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Slatina nad Zdobnicí – dopravní nehoda – 11:00
slatina.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do sloupu elektrického vedení. Hasiči místo nehody zajistili a na havarovaném voze provedli protipožární opatření. Poté provedli odtah vozidla. Místo události si převzali policisté a na místě spolupracovaly složky spolu s energetiky.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 15:58
Ke střetu osobního automobilu a motocyklu došlo v Rychnově nad Kněžnou v odpoledních hodinách. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z centrální stanice. Řidič motocyklu skončil v péči záchranky a hasiči místo nehody zajistili. Po provedení protipožárních opatření předali místo policistům.

Borohrádek – požár – 19:21
Při požáru v průmyslovém objektu zasahovaly v Borohrádku v Husově ulici hned čtyři jednotky hasičů, a sice profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dále JSDH Týniště nad Orlicí, Čermná nad Orlicí, Borohrádek. Došlo zde k požáru technologie na výrobu peletek. Ihned po svém příjezdu provedli hasiči průzkum místa požáru a nasadili k hašení vysokotlaký proud. Výrobní hala byla již v tu chvíli zakouřena, ale všichni zaměstnanci se nacházeli mimo tento prostor. K odvětrání nasadily jednotky přetlakovou ventilaci, ale i přesto musel být zásah prováděn v dýchací technice. Požár dostali hasiči pod kontrolu kolem 20. hodiny. Poté musely jednotky technologii rozebrat, aby odhalily případná další ohniska. Nakonec byl hašen nejen samotný dopravník, ale také obložení dřevěného stropu a pomocí systému Cobra byl hašen zásobník pilin. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 450 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Libňatov – dopravní nehoda – 16:57
libnanov-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla bez zranění. U vozidla došlo k proražení olejové vany. Hasiči uniklou kapalinu zasypali sorpčním materiálem a provedli protipožární opatření. Místo nehody uklidili a odtáhli havarovaný vůz mimo vozovku na odstavné parkoviště.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje