Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 12. 6. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

nas.jpg
Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:57
V ulici Na Mlejnku došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a kola. Na místo vyrazili profesionální hasiči z centrální stanice. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc a poté předali pacienta do rukou záchranářů. Místo události zajistili a předali jej policistům.

ohen.jpg
Hradec Králové – požár – 09:22
Jednotka z centrální stanice likvidovala na Slezském předměstí požár odpadu. Jednalo se o starou hořící deku. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – technická pomoc – 12:14
V Roudničce otevírali profesionální hasiči z centrální stanice zamčený automobil, ve kterém se nacházelo malé dítě, bylo v pořádku bez zranění.

nas.jpg
Skalice – dopravní nehoda – 13:28
skal.jpg
Dopravní nehoda osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci, narazil do stromu a skončil v příkopu, se stala ve Skalici u Hradce Králové. Na místo vyrazila jednotka z centrální stanice U Přívozu. Záchranáři si převzali do péče jednu osobu. Jednotka provedla na havarovaném voze protipožární opatření a místo nehody zajistila.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – technická pomoc – 01:51
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Pecky odstraňovali strom, který spadl po bouřce na elektrické vedení. Na místě spolupracovali hasiči spolu s energetiky, kteří si poté místo události převzali.

Pecka – technická pomoc – 05:27
V části Bělá u Pecky zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky, kteří odstranili vyvrácený strom zasahující do vozovky.

Jičín – technická pomoc – 15:39
Profesionální jičínští hasiči zasahovali na Komenského náměstí. V jedné z budov byly nalezeny jedovaté látky neznámého původu. Látky se nacházely v uzavřených lahvičkách, nic z nich neunikalo. Na místě zasahoval také chemický technická automobil. Hasiči umístili lahvičky do přepravního boxu, látky byly určeny k likvidaci.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rožnov – technická pomoc – 04:40
Profesionální hasiči z Jaroměře odstranili spadlý strom z komunikace.

Jaroměř – technická pomoc – 06:24
V ulici Na Valech spadla vzrostlá borovice na chodník a částečně se opírala i o transformovnu. Objekt nebyl nijak poškozen. Jaroměřští profesionální hasiči strom odstranili.

Studnice – technická pomoc – 10:08
V části Řešetova Lhota odstraňovali profesionální hasiči z Náchoda strom, který blokoval průjezd komunikací.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 18:06
V ulici U Váhy pomáhali profesionální rychnovští hasiči s otevřením bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 04:19
V Michnově ulici pomáhali trutnovští profesionální hasiči ze snesením pacienta do sanitky zdravotnické záchranné služby.

Trutnov – technická pomoc – 21:08
Trutnovští profesionální hasiči pomáhali s nouzovým otevřením bytu v Žižkově ulici. V bytě se nacházela zraněná osoba.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje