Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 13. 6. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:55
HK-Pospisilova1-(1).jpg
Na křižovatce Šimkovy a Pospíšilovy ulice zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo nehody zajistili a provedli protipožární opatření. Po zadokumentování policií zajistila jednotka odstranění následků nehody a úklid komunikace.

Černilov – dopravní nehoda – 13:08
cernilov-2HL-(1).jpg
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel zaměstnala profesionální hasiče z centrální hradecké stanice i místní dobrovolnou jednotku z Černilova. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo nehody zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru na havarovaných vozech. Místní jednotka nakonec po zadokumentování havarované vozy odstranila mimo komunikaci tak, aby byl provoz uvolněn.

Stěžery – dopravní nehoda – 23:08
stezeny-1-(1).jpg
V obci Stěžery v Polní ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody osobního automobilu. Ten vyjel mimo komunikaci a skončil převrácený na střeše v příkopu. Osobu z vozidla si převzali do péče záchranáři, kteří ji převezli do zdravotnického zařízení. Hasiči místo nehody zajistili a poté předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Tuř – dopravní nehoda – 14:21
Profesionální hasiči z Hořic a Jičína vyjeli k dopravní nehodě u obce Tuř, kde se srazila dvě osobní vozidla. Hasiči provedli na vozech opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Při nehodě došlo ke zranění tří osob, které si převzali do péče záchranáři.

Hořice – technická pomoc – 17:09
Do Husovy ulice mířili profesionální hasiči z Hořic. Poskytli zde technickou pomoc majitelům bytu, kde tekla voda a nešel jim uzavřít hlavní uzávěr vody. Hasiči uzavřeli podzemní uzávěr a po dalších opatřeních již voda dále netekla. Byt předali majitelům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – technická pomoc – 19:56
Profesionální jednotka z Broumova poskytovala technickou pomoc v Alšově ulici, kde tekla v domě voda a nešlo ji zastavit.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Potštejn – technická pomoc – 10:13
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali v části obce Brná, kde odstraňovali spadlý strom. Ten zasahoval částečně do komunikace.

Vamberk – technická pomoc – 12:44
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou vyjela do průmyslového objektu ve Vilímkově ulici. Došlo zde k zakouření od hydraulického oleje. Jednotka provedla na místě měření možných škodlivých koncentrací s negativním výsledkem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Kohoutov – technická pomoc – 06:21
Na komunikaci mezi Kohoutovem a Vyhnánovem odstraňovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem spadlý strom.

Rudník – únik látek do ovzduší – 11:02
V části Arnultovice zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného. Došlo zde k narušení přípojky s únikem plynu před rodinným domem. Pracovníci v místě přípojku uzavřeli. Hasiči spolupracovali na místě s technikem plynáren, který si poté místo události převzal.

Dolní Branná – dopravní nehoda – 12:06
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Nehoda se stala ve směru od Studence do Dolní Branné. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci do lesního porostu, kde zůstalo na boku zaklíněné. Osoba z vozu se po příjezdu jednotky nacházela již mimo havarovaný automobil. Hasiči místo zajistili a zaklíněný vůz vyprostili zpět na komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje