Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.06.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 18. 6. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 17:31
Na oznámení požáru v kuchyni v bytovém domě v Severní ulici vyjely na Slezské Předměstí hned tři jednotky požární ochrany. Průzkumem místa požáru hasiči zjistili, že se jednalo o zahoření v digestoři. Jednotky dostaly požár velmi rychle pod kontrolu. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Oheň způsobil v kuchyni škodu asi za 20 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši 100 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a také dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty a Plácků.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dřevěnice – technická pomoc / záchrana zvířete – 08:16
Profesionální jednotka z Jičína vyjela na pomoc kočce, která uvízla ve výšce asi 20 metrů na stromě. Kočka byla po dlouhé době na stromě dehydrovaná. Hasiči zvíře pomocí výškové techniky zachránili.

Lázně Bělohrad – požár – 14:41
L-Belohr-(1).jpg
Požár osobního automobilu v Lázeňské ulici likvidovali profesionální hasiči z Hořic, Nové Paky a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohrad. Hořet začalo v motorovém prostoru. Příčinou byla technická závada. Nikdo nebyl při události naštěstí zraněn. Oheň způsobil na vozidle škodu asi 50 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Kramolna – dopravní nehoda – 13:58
Do části Lhotky vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda. Stala se zde dopravní nehoda motocyklu. Jedna osoba byla zraněna.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 01:08
Mezi Bílým Újezdem a Podbřezím došlo k dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu. Nehoda se obešla bez zranění. Kamion se po střetu nacházel částečně mimo komunikaci. Po nezbytně nutnou dobu musela být komunikace uzavřena. Hasiči nasvěcovali místo nehody pro policisty a poté zajistili úklid komunikace.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 10:23
lokot2-(1).jpg
Na křižovatce silnice II/321 s odbočkou na Lokot zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice při dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Jeden z vozů se po nehodě nacházel mimo komunikaci v příkopu. Hasiči místo nehody zajistili a pomáhali záchranářům s ošetřením dvou zraněných osob. Oba zranění byli převezeni sanitkou do zdravotnického zařízení. Na havarovaných vozech provedli hasiči protipožární opatření.

Dobruška – dopravní nehoda – 12:17
V Běstvinách zasahovali profesionální dobrušští hasiči u dopravní nehody jednoho osobního automobilu. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři. Hasiči pomohli s transportem zraněných do sanitky. Místo nehody zajistili a předali jej policistům.

Borohrádek – dopravní nehoda – 15:50
V ulici Bělidlo došlo k dopravní nehodě motorkáře. Na místě vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči msto události zajistili a na havarovaném dopravním prostředku provedli protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorpčním materiálem.

Synkov-Slemeno – požár – 17:46
Rychnov-n-KL1-(1).jpg
V části Jedlina zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u požáru plechového kontejneru v areálu sběrného dvora. V kontejneru hořel směsný odpad. Hasiči zlikvidovali požár pomocí vysokotlakého proudu. Pro odvětrání pak nasadila jednotka přetlakovou ventilaci. Nikdo nebyl při události zraněn. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zahoření odpadu, byla škoda nulová.

Dobruška – technická pomoc – 21:38
Profesionální jednotka z Dobruška a dobrovolná jednotky z Opočna vyjely do ulice Za Universitou na základě oznámení, že se v panelovém domě kouří z garsonky. Průzkumem bylo zjištěno, že osoba v bytě usnula a nechala na plotně potraviny, které se spálily. Událost se obešla bez zranění. Hasiči prostor bytu odvětrali. Žádná škoda způsobena nebyla.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyl zaznamenán žádný zásah.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje