Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 15. 8. 2018 celkem 26 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – technická pomoc – 07:40
chlumec-nC1.jpg
Profesionální jednotka z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou vyjely do Pražské ulice, kde z korby nákladního automobilu spadl téměř dvoutunový transformátor. Vlivem pádu se zařízení rozbilo a na vozovku z něj vytekl chladicí olej. Vozovka se v ten moment změnila v nebezpečné místo, kde by mohlo rázem dojít na kluzké kapalině k dopravní nehodě.
czhlumec-nC2.jpg
Komunikace I/11 musela být kvůli zásahu uzavřena asi na dvě hodiny. Jednotky zasypaly olej pomocí sorbentu a poté komunikaci uklidily. K ohrožení životního prostředí nedošlo, spadlý transformátor naštěstí nepoškodil žádné jiné vozidlo ani povrch komunikace.

Myštěves – dopravní nehoda – 18:38
mysteves2-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel bez zranění osob zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova. Nehoda se stala ve směru od Sukorad na Myštěves. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které jednotka zasypala sorbentem a z komunikace odklidila. Na havarovaných vozech provedli hasiči také protipožární opatření a odpojili akumulátory.

Sukorady – dopravní nehoda – 19:01
V katastru části obce Kouty zasahovali u dopravní nehody osobního vozu profesionální opět hasiči z Nového Bydžova. Nehoda se stala nedaleko od přechozí události u Myštěvsi. V lese mezi Sukorady a Myštěvsí narazilo do stromu osobní vozidlo a osoba z něj nemohla vystoupit. Jednotka řidiče z havarovaného vozu vyprostila a předala jej do péče záchranářů. Havarovaný vůz zajistili hasiči proti vzniku požáru.

Hradec Králové – požár – 21:43
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebše vyjely k požáru komunálního odpadu v betonové skruži v Mandysově ulici.

Hradec Králové – požár – 23:12
Na Ulrichově náměstí hasila jednotka z centrální stanice požár menšího odpadkového koše, který byl žárem zcela zničen.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Veliš – požár – 06:16
Jičínští profesionální hasiči likvidovali požár nákladního automobilu, který vznikl v motorovém prostoru. Příčinou požáru byla technická závada, oheň způsobil škodu ve výši asi 10 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

Stará Paka – požár – 11:07
V části Roškopov zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka ze Staré Paky u požáru travního porostu. Louka začala hořet po neohlášeném pálení odpadu.

Jičín – dopravní nehoda – 16:23
V Konecchlumského ulici zasahovala jičínská jednotka u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění tří osob. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Libošovice – požár – 17:22
V části Podkost dohašovaly jednotky požární ochrany požářiště po požáru hrabanky. V místě hořelo asi před dvěma týdny, ale i přesto začalo místo opět doutnat. Jednotky prolily požářiště vodou a nařídily další dohled. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a jednotky SDH Sobotka, Markvartice a Libošovice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD
nebezpecne-nebo-drazdive-latky.jpg
Nové Město nad Metují – únik nebezpečných látek – 10:20
Profesionální jednotka z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují zasahovaly na komunikaci mezi obcí Spy a Novým Městem nad Metují. Převrátil se zde vlek, na kterém byla převážena v barelu močovina. Na vozovku uniklo asi 100 litrů kapaliny a k dalšímu úniku již nedocházelo. Jednotky zasypaly uniklou močovinu sorpčním materiálem a zajistily úklid komunikace. K ohrožení životního prostředí ani zranění osob nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
motocykll3.jpg
Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda – 14:11
U dopravní nehody motocyklu, který skončil mimo komunikaci, zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice v Orlických horách. Hasiči poskytli první předlékařskou pomoc osobě z motocyklu a poté si ji po svém příjezdu převzali záchranáři. Jednotky zajistily místo události a předaly jej policistům.

Týniště nad Orlicí – požár – 22:13
V ulici V. Opatrného zasahovali profesionální rychnovští hasiči a místní jednotka z Týniště nad Orlicí u požáru suchého travního porostu. Oheň udusila hlídka policistů, hasiči poté ještě požářiště dohasili pomocí vysokotlakého proudu vody.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Kalná – dopravní nehoda – 06:23
slemeno1-(1).jpg
V části Slemeno zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Hostinného. Nehoda se stala na komunikaci I/16. Osobní automobil vyjel ze silnice a narazil do zídky, kterou poškodil a stihl poškodit také dopravní značku. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které hasiči zasypali sorpčním materiálem. Po zajištění místa nehody a došetření ze strany policie provedli hasiči úklid komunikace. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Stanovice – dopravní nehoda – 06:57
stanovice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře a ze Dvora Králové nad Labem zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/37. při nehodě byla zraněna jedna osoba, o kterou se postarali záchranáři. Komunikace byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově, po nehodě zůstala stát havarovaná vozidla na středu vozovky. Jednotky místo události zajistily a provedly protipožární opatření. Po došetření nehody zajistily úklid komunikace.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje