Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během pondělí 13. listopadu 2017 celkem 20 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:25
Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyjeli k dopravní nehodě do hradecké části Malšovice. V ulici Náhon narazil traktor s návěsem do sloupu veřejného osvětlení. Hasiči na místě spolupracovali s pohotovostní službou elektrických rozvodných závad. Po odpojení sloupu od přívodu elektrické energie jej hasiči odřízli a rozřezali. Místo události pak předali technickým službám.

Územní odbor Jičín

Sobotka – dopravní nehoda – 11:38
U dopravní nehody osobního automobilu a dodávky zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči na místě zajistili vozidla proti požáru, u dodávky odpojili akumulátor. Unikající provozní kapaliny zajistili sorpčním materiálem.

Holovousy – dopravní nehoda – 13:58
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli k dopravní nehodě u Holovous. Došlo ke střetu dvou osobních automobilů, při kterém byla zraněna jedna osoba. Hasiči na místě zajistili vozidla proti požáru a zajistili úklid vozovky.

Územní odbor Náchod

Jaroměř – požár – 13:37
U nahlášeného požáru chatky na Jakubském Předměstí v ulici Na vrších zasahovala profesionální jednotka i jednotka dobrovolných hasičů z Jaroměře. Chatka o rozměrech asi 5x5 metrů byla určena k demolici. Podle vyšetřovatele příčin požárů nedošlo při události k žádné škodě.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Borohrádek – záchrana osob – 14:07
Dobrovolní hasiči z Borohrádku a profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou byly povolány na žádost zdravotnické záchranné služby k záchraně osoby v bezvědomí. Hasiči začali hned po příjezdu osobu resuscitovat. Po svém příjezdu si osobu převzali do péče záchranáři. Resuscitace byla úspěšná.

Lípa nad Orlicí – požár – 22:21
lipa-n-O1.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí vyjeli k požáru osobního automobilu do části obce Dlouhá Louka. Už při příjezdu hasičů bylo vozidlo celé v plamenech. Hasiči museli uhasit požár vysokotlakem. Zřejmě se jednalo o úmyslné zapálení. Vyšetřovatel odhadl škodu na 300 tisíc korun.

Územní odbor Trutnov

Radvanice – dopravní nehoda – 8:21
K dopravní nehodě do Radvanic vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Došlo zde ke střetu nákladního automobilu a dodávky, vlivem nárazu došlo i k pádu stromu na komunikaci. O jednu zraněnou osobu se postarali záchranáři. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a naložili dodávku na odtah. Rozřezali a odklidili spadlý strom a zajistili také úklid vozovky.

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 9:38
Do části Sylvárov vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Došlo zde k dopravní nehoda nákladního automobilu s vlekem. Řidič vozidla zavadil bokem návěsu o střechu rodinného domu. Pokud by vozidlo pokračovalo v jízdě, hrozil pád střechy. Proto byla povolána posila z Trutnova, která přijela na místo s výškovou technikou. Až pomocí jeřábu návěs vyprostili. Ze střechy bylo poškozeno jen oplechování.

Rudník – dopravní nehoda – 13:25
Profesionální jednotka z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného vyjeli k dopravní nehodě osobního automobilu v obci Rudník. Vozidlo se obrátilo během nehody na střechu a nacházelo se mimo komunikaci. Hasiči pomohli obrátit automobil na kola a provedli protipožární. Nehoda se obešla bez zranění.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje