Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 15. listopadu 2017 celkem 16 událostí.

Územní odbor Hradec Králové
BE3.jpg

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a drážní hasiči z Nymburka byli v 7:23 přivoláni do ulice Akademika Bedrny v Hradci Králové. Nákladní vozidlo zde uvízlo pod železničním viaduktem. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na voze protipožární opatření. V místě řídili dopravu.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice spolu s dobrovolnými hasiči z Třebše odčerpali po 8. h (ohlášeno 7:45) vodu z výtahové šachty budovy v ulici Zieglerova v Hradci Králové. Voda do objektu natekla z poškozeného vodovodního řádu.

Místní dobrovolní hasiči opravili během dne (ohlášeno 12:58) na žádost starosty střechu v Třebechovicích pod Orebem.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli v 15:51 ke střetu dvou osobních vozidel a dodávky, který se stal u kruhového objezdu u ČKD v Plotištích nad Labem. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 18:07 přivoláni do budovy Hlavního nádraží v Hradci Králové k doutnajícímu koši. Jednotka doutnající papíry a nedopalky cigaret ihned uhasila.

S transportem pacienta z bytu v ulici Bozděchova do sanitky pomohli zdravotnické záchranné službě krátce před 19. h (ohlášeno 18:41) profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči byli ve 14:49 přivoláni do ulice Ruská k otevření bytu z důvodu obav o ubytovanou osobu. Osoba uvnitř byla v pořádku.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové byli v 7:11 přivoláni k osobnímu automobilu, který havaroval v ulici Kostelecká v Dolní Radechové. Škoda Fabia se převrátila přes střechu do příkopu nad strouhou. Hasiči vozidlo vyprostili pomocí vyprošťovacího automobilu. Ke zranění osob nedošlo.

Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli ve 12:23 do ulice Průmyslová v Josefově na pomoc matce, jejíž půlroční miminko a pes zůstaly v uzamčeném vozidle. Hasič vůz bez poškození otevřeli a dítě v pořádku předali matce.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Kostelec-n-O1.jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolní hasiči zlikvidovali olej, který vlivem technické závady unikl z nákladního vozidla na vozovku v ulici U Váhy v Kostelci nad Orlicí.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova byli v 15:33 přivoláni k otevření osobního vozidla, ve kterém bylo dítě. Auto bylo otevřeno před příjezdem hasičů na místo a jednotka tudíž nezasahovala.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Velkých Svatoňovic byli v 16:36 přivoláni do Velkých Svatoňovic, kde došlo k úniku plynu z narušeného potrubí. Únik zastavili pracovníci plynáren.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje