Reprezentační družstvo Královéhradeckého kraje. CTIF bodovalo v anketě Hasič roku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

20.04.2018

unnamed.gif

V anketě Hasič roku, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra, se na třetím místě v kategorii Kolektiv roku 2017 umístilo družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje.

wwe.jpg

Tým příslušníků HZS Královéhradeckého kraje reprezentoval profesionální hasiče v disciplínách CTIF na XVI. mezinárodní hasičské soutěži v rakouském Villachu loni v létě v červenci 2017. Vzhledem k tomu, že se tato soutěž koná jednou za čtyři roky, je v hasičských kruzích brána jako „hasičská olympiáda“. V napínavém souboji zde zvítězili krajští reprezentanti v kategorii profesionálních hasičů B a domů se tak vraceli se zlatou medailí.

„Olympijské“ reprezentační družstvo královéhradeckých hasičů úspěšně absolvovalo jednu mezinárodní přípravnou soutěž v Rakousku už na konci června 2017 a stoupající formu nakonec potvrdilo právě ve Villachu.

email-seznam-cz.jpg
Úspěch pak nakonec tým sklidil také na domácím Mistrovství České republiky CTIF, které se konalo v září 2017 ve Dvoře Králové nad Labem.

eqwse.jpg
Z desetičlenného družstva si převzalo ocenění při slavnostním vyhlášení 19. dubna pět zástupců.Zleva: nstržm. Mgr. Petr Matějíček, npor. Bc. Vratislav Lánský, por. Bc. Pavel Sinák, nprap. Petr Šmíd, pprap. Martin Koníř

email-seznam-cze.jpg
Složení družstva CTIF HZS Královéhradeckého kraje:

nprap. Petr Šmíd, PS Vrchlabí

nprap. Jan Březina, PS Vrchlabí

npor. Bc. Vratislav Lánský, PS Vrchlabí

nstržm. Mgr. Petr Matějíček, PS Hradec Králové

pprap. Martin Koníř, CPS Hradec Králové

por. Bc. Pavel Sinák, CPS Hradec Králové

nstržm. Luděk Krögler, PS Broumov

pprap. Martin Červený, PS Hradec Králové

mjr. Ing. Dušan Jičínský, CPS Hradec Králové

nstržm. Libor Janičata, PS Vrchlabí

513_sklenena_hasicska_prilba.jpgAnketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, nejzkušenější velitele, náročné zásahy, nově vzniklé hasičské projekty, pracovní kolektivy a nejlepší zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok. Do devátého ročníku ankety bylo zasláno odborníky celkem padesát dva nominací. Sedmnáctičlenná porota zvolila vítězné nominace na 1. místě, 2. místě a 3. místě v kategorii Hasič roku, Velitel roku, Zaměstnanec roku, Kolektiv roku, Projekt roku a Zásah roku.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje