Sníh v Královéhradeckém kraji komplikoval dopravu na silnicích v kraji

16.01.2018
Sníh v Královéhradeckém kraji komplikoval dopravu na silnicích v kraji

thgtr.jpg silnicari_znacka_zimni_vybava_pneumatiky_denik-630.jpg

Na Hradecku zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře kolem 08:30 hod. u dopravní nehody v Libřicích. Osobní automobil vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Hasiči museli jedné osobě z vozidla pomoci a poté ji předali do péče záchranářů.
libric3.jpg

Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice pak zasahovali (06:30 hod.) u dopravní nehody osobního vozidla ve Vážní ulici. Automobil se převrátil mimo vozovku na střechu. Vůz museli hasiči vyprostit pomocí jeřábu.

Další dopravní nehody se staly v Chudonicích na Novobydžovsku nebo v Klamoši na Hradecku.

Všechny tyto události se obešly bez zranění.

Na Jičínsku se staly dvě dopravní nehody. Do Podhorního Újezdu vyjížděli k havárii osobního vozidla a autobusu profesionální hasiči z Hořic i Jičína (08:13 hod.). Dopravní nehoda se obešla bez zranění, ale komplikovala v místě dopravu. Pro cestující byl vyslán náhradní autobus dopravcem.

Ve Starých Smrkovicích pak skončil automobil mimo vozovku v potoce. Vyprostila ho odtahová služba.

Na Náchodsku řešili profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové dopravní nehodu osobního automobilu, který sjel do potoka (08:15 hod.). Jedna osoba zůstala zablokovaná ve vozidle kvůli svodidlům, která byla poškozena. Vozidlo bylo vyproštěno pomocí jeřábu. Osoba vyvázla z nehody bez zranění. Nehoda se stala za obcí Horní Radechová na hlavním tahu na Náchod.
Radecka2.jpg

Na Rychnovsku vyjeli profesionální rychnovští hasiči k dopravní nehodě do části Panská Habrová (7:20 hod.). Automobil skončil v řece na boku. Posádka vozidla se dostala z vozu ven. Hasiči poskytli osobám první pomoc a zajistili jim teplo. Jednu osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Vozidlo muselo být vyproštěno pomocí jeřábu.
Panska-Habrova.jpg

V Týništi nad Orlicí pak automobil vyjel ze silnice I/11 a přerazil strom (09:44 hod.). Jednu osobu si rovněž převzali do péče záchranáři. Hasiči museli odstranit kromě následků nehody i poškozený strom.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje