Během noci museli hasiči k několika požárům

HZS Liberecký kraj

31.01.2017
Během noci museli hasiči k několika požárům

Extrémně náročnou noc měli 28.ledna 2017 hasiči v Libereckém kraji. Požár apartmánů v Českém ráji nebyl zdaleka posledním. Sotva se semilští hasiči vrátili od zásahu, jeli k dalšímu požáru. Tentokrát šlo o požár domku v Dolní Sytové. Již při ohlášení ve 23:21 hodin zaznělo, že jdou plameny střechou ven. V době příjezdu jednotek byla celá střešní konstrukce zasažená plamenným hořením.

Ani v Dolní Sytové nebyly jednoduché podmínky pro zásah, auta musela k místu zhruba 150 metrů couvat z hlavní silnice. K události bylo povoláno 8 jednotek. Po druhé hodině ranní bylo dohašeno a jednotky se postupně vracely zpět. Objekt nebyl trvale obývaný, v době vzniku požáru se uvnitř nikdo nenacházel. Škoda způsobná požárem byla předběžně odhadnuta na 600.000 Kč. Příčina je zatím v šetření. V blízkosti hořícího domu stála dřevěná chalupa. Hasiči prováděli její obranu a podařilo se uchránit ji před požárem.
Povolané jednotky: HZS LK stanice Semily, Jilemnice, dobrovolné jednotky Jilemnice, Háje nad Jizerou, Poniklá, Vysoké nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou, Benešov u Semil.
Další jednotky zasahovaly v noci u požáru rodinného domu v Liberci, ulici Ostašovská. Za požárem ve 22:50 hodin vyjeli hasiči také do Mimoně.
Foto: HZS LK, stanice Semily, požár v Dolní Sytové.
Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová