Hasiče na Liberecku zaměstnalo hořící auto i přístavek domu

HZS Liberecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

20.10.2017
Hasiče  na Liberecku zaměstnalo hořící auto i přístavek domu

Ve čtvrtek, 19. října 2017, v 08:49 hodin zasahovali hasiči u rodinného domu v Tanvaldu kde se nacházelo auto celé v plamenech. Kromě auta hořel i přístavek a oheň částečně zasáhl i druhé auto.

Na místo dorazily tři jednotky hasičů.„Zcela hořelo vozidlo stojící na příjezdové cestě a částečně vůz zaparkovaný pod přístřeškem. Z jednoho vozu unikaly provozní kapaliny, které okamžitě vzplály,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Podle ní hasiči kolem auta vytvořili hráz ze sorbentu, aby se oheň nešířil. Pak začalo samotné hašení. „Jednotky lokalizovaly požár během dvaceti minut pomocí dvou vysokotlakých proudů vody a k hašení automobilu použily pěnidlo,“ dodala mluvčí.

Poté přišlo na řadu dohašování a hledání skrytých ohnisek. „Díky včasnému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na vedlejší rodinný dům,“ uzavřela Bílková. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Uchráněná hodnota je 500 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.

Zdroj: http://www.libereckadrbna.cz/zpravy/krimi/12548-foto-hasice-zamestnalo-horici-auto-ohen-zasahl-i-pristavek-domu.html?utm_source=copy